قهرمان ,جهان ,قهرمانان ,شکست ,بازیکن ,باشگاه‌های ,باشگاه‌های جهان ,انجام دادیمگیگز به عنوان بازیکن دو بار قهرمان لیگ قهرمانان و 13 بار قهرمان لیگ جزیره شده است، اما معتقد است پرافتخارترین جامی که او کسب کرده، بالا بردن جام قهرمان جام باشگاه‌های جهان است.

به گزارش رادنیوز، بازیکن سابق منچستریونایتد، که اکنون دستیار لوئیس فن‌خال در اولترافورد است، در سال 2008 پس از شکست 1-0 ال‌دی‌یو کیتو در فینال، قهرمان جام باشگاه‌های جهان شد.
گیگز همچنین در سال 1999 قهرمان جام بین قاره‌ای شده که بین قهرمان  لیگ قهرمانان و جام لیبرتادورس (آمریکای جنوبی) برگزار می‌شود.
یونایتد در فینال 2008 با نتیجه 1-0 پیروز شد و این مرد ولزی نیز بهترین بازیکن زمین لقب گرفت، اما او می‌گوید موفقیت سال 2008 ارزشمندترین جایزه او است.
وی به وبسایت رسمی فیفا گفته: «من فکر می‌کنم این گفته ریو فردیناند در تاریخ ثبت شد که این پرافتخارترین موفقیتی است که او تا کنون کسب کرده زیرا کارهای زیادی برای کسب آن انجام دادیم.
«من می‌خواهم دومین نفر باشم. این موفقیت بزرگی است.
«پس از شکست کیتو در 2008، من در رده بالاتری از جام بین قاره‌ای در 1999 قرار گرفتم. من فکر می‌کنم لیگ قهرمانان در رده دوم قرار دارد.
«من شادی را در چهره بازیکنان دیگر دیدم. این کار بسیار بزرگی است که ما انجام دادیم. این یک احساس غیرقابل باور بود.«
او اضافه کرده: «جام باشگاه‌ها جهان آنطور که شایسته‌اش است مورد توجه قرار نمی‌گیرد. به دلیل کیفیت بالای آن و این حقیقت که شما باید قهرمان قاره‌های دیگر را شکست دهید، مسلماً این سخت‌ترین رقابت برای آنان است.
«زمانی که لیگ قهرمانان و لیگ جزیره بسیار بزرگ بود، و آنها در اولویت بودند، هیچ دلیلی برای به رسمیت شناختن آن در انگلیس وجود نداشت.
«و اکنون به دلیل اینکه هیچ تیمی از انگلیس برای پنج یا شش سال است که در این رقابت‌ها حضور ندارد، شاید این مسابقات بزرگ نیست.»

منبع اصلی مطلب : فوتبال جهان
برچسب ها : قهرمان ,جهان ,قهرمانان ,شکست ,بازیکن ,باشگاه‌های ,باشگاه‌های جهان ,انجام دادیم
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

آینا گروه : گیگز: نه لیگ قهرمانان، نه لیگ جزیره، پرافتخارترین جام من، قهرمانی در باشگاه‌های جهان است